Profil

 

 

Muhammad Zahari bin Othman
Pengarah Pendidikan Kelantan
Tarikh Lahir :  2 Ogos 1959
Tempat Lahir : Pasir Mas, Kelantan

Pengalaman :
• Guru di S.M. Gua Musang (1983)

• Penolong Kanan (Ko Kurikulum) di SM Gua Musang (01.08.1990-15.05.1993)
• Penolong Kanan (Pentadbiran) di SM Gua Musang (16.05.1990-01.08.1995)

• Penolong Kanan (Pentadbiran) di SMK Paloh (01.08.1995-01.10.1996)

• Penyelia Petang di SMK Tengku Indra Petra (01.01.1997-01.01.1999)

• Penolong Kanan (Pentadbiran) di SMK Tengku Indra Petra (01.01.1999-15.10.2000)

• Pengetua di SMK Paloh (16.10.2000-31.10.2006)

• Pegawai Pendidikan Daerah, Pejabat Pendidikan Daerah Gua Musang, Kelantan (01.11.2006-21.1.2017)

• Timbalan Pengarah Pendidikan Kelantan (22.1.2017-20.12.2017)

• Pengarah Pendidikan Kelantan (21.12.2017-sekarang)

 

 

 

Hj. Abdullah bin Hj. Mat
Timbalan Pengarah Pendidikan
Tarikh Lahir : 21 April 1960
Tempat Lahir : Machang, Kelantan

Pengalaman :
• Guru Penolong di SMK Seri Intan, Machang, Kelantan (1.7. 1985 - 30.3.1996)

• Kaunselor Sepenuh Masa di SMK Seri Intan, Machang, Kelantan (1.4.1996-31.12.2002)

• Penolong Kanan Kokurikulum di SMK Seri Intan, Machang, Kelantan (1.1.2003-31.12.2003)

• Penolong Kanan Hal Ehwal Murid di SMK Seri Intan, Machang, Kelantan (1.1.2004-15.9.2008)

• Penolong Pegawai Pendidikan Daerah, Pejabat Pendidikan Daerah Machang (Pengurusan  Sekolah dan Pembangunan Kemanusiaan) (16.11.2008 - 16.2.2009)

• Pengetua SMK Keroh, Kuala Krai, Kelantan (16.2.2009 - 16.8.2012)

• Pengetua SMK Hamzah 2, Machang, Kelantan (17.8.2012 - 15.11.2014)

• Pegawai Pendidikan Daerah, Pejabat Pendidikan Daerah Machang, Kelantan (16.11.2014-1.3.2016)

• Ketua Sektor Jaminan Kualiti (1.3.2016-8.4.2017)

• Ketua Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan (9.4.2017-11.6.2018)

• Timbalan Pengarah Pendidikan (12.6.2018-Sekarang)

 

Jefny bin Muhammad
Ketua Sektor Khidmat Pengurusan & Pembangunan
Tarikh Lahir : 3 April 1971
Tempat Lahir : Kota Bharu, Kelantan

Pengalaman :
• Penolong Pengarah Kewangan di Bahagian Hal-Ehwal Agama Islam (BAHEIS) (1996 - 1997)
• Pengarah Kewangan di Institut Kemajuan Desa (INFRA) (1998 - 2000)
• Pengarah Kewangan di Jabatan Kemajuan Masyarakat (KEMAS) (2000-2002)
• Penolong Pegawai Daerah (Pembangunan /Tanah) di Pejabat Tanah Tampin (2003 - 2005)
• Pengarah Pembangunan dan Penyelarasan Latihan di Biro Tatanegara, Jabatan Perdana Menteri (2005 - 2008)
• Ketua Sektor Khidmat Pengurusan dan Pembangunan (2011 - Sekarang)

 

Nubli bin Hj. Ab. Latif

Ketua Sektor Pengurusan Sekolah

Tarikh Lahir : 01 Januari 1964
Tempat Lahir :Tanah Merah, Kelantan

Pengalaman :

• Guru Attach di SMT Kuala Krai ( 01.01.1986 - 16.11.1994 )

• Guru di SMT Tanah Merah (16.11.1994 - 01.01.2003 )

• Penolong Kanan (KO) di SMK Dato Mahmud Paduka Raja 2, Tanah Merah ( 01.01.2003 - 01.10.2008 )

• Penolong Kanan (HEM) di SMK Dato Mahmud Paduka Raja 2, Tanah Merah (01.10.2008- 01.05.2011 )

• Penolong Kanan Pentadbiran di SMK Belimbing ( 01.05.2011 - 16.12.2011 )

• Pengetua di SMK Alor Pasir ( 16.12.2011 - 16.05.2016 )

• Pegawai Pelajaran Daerah di Pejabat Pelajaran Daerah (PPD) Tanah Merah (16.05.2016 - 14.09.2016)

• Ketua Sektor  Pengurusan Sekolah (14.09.2016 - Sekarang)

 

 

 

Hj. Sepian bin Nor

Ketua Sektor Pengurusan Akademik

Tarikh Lahir : 09 September 1958

Tempat Lahir : Pasir Mas, Kelantan

 

Pengalaman :

• Guru di SMK Tanah Merah (1) ( 24.04.1983 - 15.04.1996 )

• Guru Ketua Bidang Sains dan Matematik di SMK Ayer Lanas (16.04.1996 - 15.01.2001 )

• Penolong Kanan (HEM) di SMK Ayer Lanas ( 16.01.2001 - 15.07.2004 )

• Penolong Kanan Pentadbiran di SMK Ayer Lanas (16.07.2004- 15.07.2007 )

• Pengetua di SMK Tanah Merah (1) ( 16.07.2007 - 15.11.2007 )

• Pegawai Pelajaran Daerah di Pejabat Pelajaran Daerah (PPD) Tanah Merah/Jeli ( 16.11.2007 - 23.08.2009 )

• Ketua Sektor  Jaminan Kualiti (24.08.2009 - 15.8.2015)

• Ketua Sektor  Pengurusan Akademik (16.8.2015 - Sekarang)

 

(kosong)
Ketua Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan
Tarikh Lahir :
Tempat Lahir :

 Pengalaman :


 

 

Amran bin Mamat
Ketua Sektor Pendidikan Islam
Tarikh Lahir : 
Tempat Lahir :

Pengalaman :

 

• Ketua Penolong Pengarah di Sektor Pendidikan Islam, JPN Kelantan ( 25.02.2018)
• Ketua Sektor di Sektor Pendidikan Islam, JPN Kelantan  (26.02.2018 – sekarang )

 

Mohamad bin Abd Wahab

Ketua Sektor Penilaian & Peperiksaan

Tarikh Lahir :5 Oktober 1964

Tempat Lahir : Bachok, Kelantan

Pengalaman :

• Guru di SMK Three Rivers, Mukah, Serawak ( 16.05.1989 - 16.07.1992 )
• Penolong Kanan (HEM) di SMK Three Rivers, Mukah, Serawak (17.07.1992 – 01.08.1995 )
• Penolong Kanan Pentadbiran (PKP) di SMK Three Rivers, Mukah, Serawak ( 02.08.1995 – 31.05.1996 )
• Guru di SMK Zainab 1, Kota Bharu, Kelantan (01.06.1996 – 31.12.2002 )
• Guru Kanan Bahasa di SMK Zainab 1, Kota Bharu, Kelantan ( 01.01.2003 – 15.10.2005)
• Penolong Kanan (HEM) di SMK Kampong Laut, Tumpat, Kelantan ( 16.10.2005 – 15.01.2007 )
• Penolong Kanan Pentadbiran (PKP) di Maktab Sultan Ismail, Kota Bharu (16.01.2007 - 15.2.2009)
• Ketua Penolong Pengarah di Sektor Penilaian dan Peperiksaan, JPN Kelantan (16.2.2009 – 01.04.2017)
• Ketua Sektor di Sektor Penilaian dan Peperiksaan, JPN Kelantan  (02.04.2017 – sekarang )

 

 

 

 

 

Drs. Ahmad Yani bin Mohammad
Ketua Sektor Pendidikan Swasta & Pendidikan Khas

Tarikh Lahir : 24.04.1966

Tempat Lahir : Kota Bharu, Kelantan

Pengalaman :

• Guru Penolong di SMK Ketereh, Kota Bharu, Kelantan (01.09.1993 – 31.12.1994)

• Kaunselor Pelajar di SMK Ketereh, Kota Bharu, Kelantan (01.01.1995 - 30.06.1999)

• Pembantu Khas di Unit Kurikulum, Sektor Pengurusan Akademik, JPN Kelantan (01.07.1999 - 15.09.2001)

• Pegawai Khas di Unit Latihan, Sektor Khidmat Pengurusan dan Pembangunan, JPN Kelantan (16.09.2001 - 31.07.2003)

• Ketua Unit di Unit HEM, Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan, JPN Kelantan (01.08.2003 - 15.04.2009)

• Penolong Pengarah Disiplin di Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan, JPN Kelantan (16.04.2009 - 30.04.2011)

• Penolong Pengarah di Pusat Kokurikulum Negeri, Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan , JPN Kelantan (01.05.2011 – 15.07.2013)

• Ketua Penolong Pengarah di Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan , JPN Kelantan (16.07.2013 – 15.08.2017)

• Ketua Sektor di Sektor Pendidikan Swasta & Pendidikan Khas, JPN Kelantan  (16.08.2017 – sekarang )

 

(kosong)

Ketua Sektor Jaminan Kualiti

Tarikh Lahir :

Tempat Lahir :

 Pengalaman :


• Ketua Sektor di Sektor Jaminan Kualiti  ( – sekarang )

 

 

Pn. Zuraidah bt Mamat

Ketua Sektor ICT

Tarikh Lahir :27 Ogos 1970

Tempat Lahir :Kota Bharu, Kelantan

 Pengalaman :

  • Pegawai Sistem Maklumat  di Bahagian Teknologi Maklumat, Ibu Pejabat Jabatan Kastam dan Eksais Diraja Malaysia, Kuala Lumpur (1997-2002)
  • Pegawai Teknologi Maklumat  di Bahagian Teknologi Maklumat, Ibu Pejabat Jabatan Kerja Raya Malaysia (JKR) Kuala Lumpur (2002 -2009)
  • Ketua Penolong Setiausaha di Bahagian Teknologi Maklumat,  Kementerian Kesejahteraan Bandar Perumahan dan Kerajaan Tempatan, Putrajaya (2009 -2014)
  • Timbalan Pengarah di Seksyen Aplikasi ICT, Bahagian Media Digital Interaktif Jabatan Penyiaran Malaysia (RTM), Angkasapuri Kuala Lumpur (2014-2016)
  • Ketua Sektor ICT, Jabatan Pendidikan Kelantan (27 Jun 2016 – Sekarang)

 

 

(kosong)

Ketua Sektor Psikologi & Kaunseling

Tarikh Lahir :

Tempat Lahir :

Pengalaman :


• Ketua Sektor Psikologi & Kaunseling  ( – sekarang )

 

 

Kami mempunyai 36 tetamu dan tiada ahli di talian

© 2012 Jabatan Pendidikan Negeri Kelantan » Kemaskini pada 15/05/2018
Paparan terbaik : Mozilla Firefox 15.0 / Google Chrome 23 dan ke atas (1200 x 800 pixels) | Menyokong Paparan Mobil

Dasar Keselamatan | Dasar Privasi | Penafian| Hakcipta

Peperiksaan 2017

pratetap
Gaya utama
Corak
Warna
Tukar
Text Size
Tetapan Lalai
Besarkan Saiz Teks
Kurangkan Saiz Teks
Blog KPM
Hubungi Kami Di Facebook
RSS Feed Kami